.

Aktuální články


Rubriky


Odkazy


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Jak tvořit zvířátka?


Chtěla bych Vás seznámit se svojí zálibou. Někdo rád jezdí na kole, někdo nepohrne počítači a někdo si rád něco namaluje. Samozdřejmě, že i já hraji doma na počítači, občas jedu na kole a taky si něco někdy namaluju, ale přesto u mě vyhrává jedna neobvyklá věc a to je Korálkování. Tato činnost je zručná práce a potřebujete k ní spousty trpělivosti a vytrvalosti...hlavně pevné nervy!! Z korálek se dají tvořit nejenom náramky, naušnice a náhrdelníky, ale také plastická zvířátka. Tím se hlavně zabývám já a nejsem jediná, holky na fóru Czechbeadwork jsou do toho zapálené taky. Klidně se můžete podívat co tvoří ony na www.forum.czechbeadwork.net. Třeba Vás to chytne taky. Tady dávám několik fotek mých výtvorů,kde se můžete pokochat.

Na korálkování potřebujete (kromě volného času a pevných nervů):

Drátek či vlasec, korálky, nůžky, kleštičky, pinzetu, popř. dřevěný stav na náramky,.....
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Populární jsou i náramky přátelství pletené na 'stavu'. Jedná se o periodický princip kdy neustále za pomocí dřevěného stavu a jehly navlékáte korálky ve stejném počtu. Základem je navléci na stav určitý počet bavlnky, niti nebo vlasce, tvořících tloušťku náramku. Dále navlečete jehlu na delší nit a její druhý konec přivážete na začátek stavu hned na spodní linii z bavlnky. Navlékáte počet korálek podle počtu mezer mezi liniemi bavlnky. První tah vede pod nataženými liniemi a protlačíte korálky v mezerách. Druhý tah jehly s nití vede nad liniemi a provlékáte protlačené korálky. Stačí jen utáhnout a můžete znovu navlékat. Opět stačí jen pochopit princip a můžete donekonečna tvořit náramky přátelství.

Na náramky přátelství potřebujete:

Dřevěný stav, nit (vlasec nebo bavlnku), jehlu, korálky různých velikostí. nůžky, popř. pinzetu (užitečná při udělání suku nebo špatném provlékání korálků)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zajímavou tvorbou je i japonský způsob tvořený podivnými "kytičkami", kterému já říkám Swarovski (ve skutečnosti jde o broušené perle). Tento způsob je těžší na pochopení návodu a taky principu, ale jakmile pochopíte způsob, bude vás to hnát dál a budete chtít zkoušet další i těžší tvorby Swarowski jako já. Samoždřejmě záleží na tom, jak vaše první dílo dopadne a jestli budete mít odvahu pokračovat. Hodně populární je kulička, kterou byste měli začít, abyste pochopili princip. U principu Swarowski je lepší, když použijete větší korálky, nejlépe různě tvarované, ale postačí i obyčejný rokajl. Pokud použijete korálky menší, může se snadno stát, že se ve vašem výtvoru dopustíte chyby a nebo se tam prostě jen nevyznáte. To jsem zažila u tvorby psíka, ani jsem neměla hlavičku a už letěl do koše :-D.

Na princip Swarowski potřebujete:

Vlasec (nit nebo jiné silnější vlákno), pinzetu, nůžky, větší korálky, popř. jehlu, ....

Medvídek
Králíček
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Mojí neobvyklejší tvorbou jsou plastická zvířátka. Můj počítač je plný návodů a poličky zase knížek s návody. Plastická zvířátka se mi zdají jednodušší. Mohou být tvořena z vlasce nebo drátu, záleží jen na vás a taky jestli tomu odpovídá návod. Naučila jsem se tvořit v 6. třídě na Krajinářském kurzu od své kamarádky. Všem těm co by to chtěli zkusit radím, aby začali napřed tvorbou z vlasce. Nejtypičtějším zvířátkem při tvorbě z vlasce je krokodýlek nebo myška. Na krokodýlku se naučíte přidávat nožky a myška slouží jako obyčejný postup při tvorbě. Skvěle si můžete nacvičit střídání vrchní řady (záda) a spodní řady (bříška) třeba na hadovi, které můžete udělat dlouhého podle potřeby. Jakmile jsem pochopila princip střídání řad, začala jsem se pokošet o tvorbu z drátu. Můj první výrobek - kokršpaněl nedopadl zrovna nejlépe, základem je totiž dobře utahovat drátek a naučit se přidělávat nohy a jiné výběžky. K tomu jsem došla pomocí knížek. Potom už by neměl být problém pokračovat v korálkování.

Na plastická zvířátka potřebujete:

Vlasec nebo drátek (častý rozměr: 0,3 mm - podle velikosti korálek), nůžky, pinzeta, popř. kleště na ustříhávání drátu, korálky v různých velikostech (2 - 6 mm)

Čáp
Tyranosaurus Rex
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Plastická zvířátka se mohou vyrábět i jiným, složitějším stylem za pomoci dvou drátů. Když navléknete dvě řady (záda a bříško) obyčejným stylem, tak vám vznikne tvar kolečka, ale pokud navléknete na dva dráty tak vám vznikne čtverec. Děláte tak vlastně dvakrát tolik, za výrobu tohohle zvířátka, máte dvě stejné obyčejné plastické. Přeci jenom to má něco do sebe a na některých zvířátkách to vypadá velmi zajímavě. Ale musíte mít na to speciální návody. Z mých výrobků je to například chřestýš, slepise, tučňák patagonský, dalmatin, býk, atd.

Tučňák patagonský
Dalmatin

20.05.2009 | Autor: Witney9151 | stálý odkaz

Komentáře

57 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se